Handicap & ecologie: de ecologische crisis door een gehandicapte bril
PFAS-vervuiling veroorzaakt chronische ziekten. Gehandicapte mensen zijn de eerste slachtoffers bij hittegolven en overstromingen. Tienduizenden Belgen leven met long covid nadat een nieuw virus in 2019 van dier naar mens oversprong door habitatverlies. Milieu- en gezondheidsproblemen gaan met andere woorden vaak hand in hand.
Gehandicapte denkers verzetten zich echter al lang tegen eenzijdige, medische benaderingen die louter trachten afwijkende lichamen te voorkomen en repareren. De handicapbeweging streeft niet naar een wereld zonder handicaps. Ze ijvert net voor een wereld waarin het goede, gehandicapte leven mogelijk wordt.
Zijn er gelijkenissen tussen het leven met een begrensd lichaam en het leven in een begrensd milieu? Kunnen gehandicapte denkers ons wat te leren over hoe te leven op een beschadigde planeet? Filosofen Emma Moormann en Gert-Jan Vanaken zijn alvast overtuigd van wel en nemen je tijdens deze lezing mee in hun unieke denkoefening.
Bron: UiTinVlaanderen.be
Reservaties
Waar
Bibliotheek Sint-Pieters-LeeuwJoseph Depauwstraat 11 1600 Sint-Pieters-LeeuwWanneer
Organisatie
Bibliotheek Sint-Pieters-LeeuwPrijs
Basistarief: € 10,00,-