Schrijf je in (info en tarieven)

Inschrijven kan vanaf 1 juni 2025 en dit tot 30 september 2025.

Je kan inschrijven via mijnAcademie, een externe website die door alle academies in Vlaanderen wordt gebruikt. Bovenaan rechts kan je je aanmelden of een nieuw account aanmaken. Raadpleeg eventueel het stappenplan.

We vragen jou ook te betalen via mijnAcademie, Op deze manier verlopen de betalingen transparant en veilig (MultiSafepay).

ENKELE AANDACHTSPUNTEN:

  • Misschien kom je in aanmerking voor een korting. Voorwaarden vind je hieronder.
  • Een leerling is pas officieel ingeschreven en kan pas de lessen bijwonen NA het betalen van het inschrijvingsgeld.  
  • Hou er rekening mee dat er een maximumcapaciteit is voor de lessen.
     

TARIEVEN 2025- 2026

Tussen 6 en 18 jaar?
Je betaalt 87 euro voor een schooljaar. Als je recht hebt op mindering betaal je 58 euro.

Tussen 18 en 25 jaar?
Je betaalt 168 euro voor een schooljaar.
Wil je je inschrijven voor een tweede opleiding?  Dan betaal je een extra bedrag van 34 euro voor een schooljaar. Neem hiervoor contact op met het secretariaat.

Ouder dan 25 jaar?
Je betaalt 395 euro voor een schooljaar. Als je recht hebt op mindering betaal je 168 euro.
Wil je je inschrijven voor een tweede opleiding?  Dan betaal je een extra bedrag van 80 euro voor een schooljaar. Als je recht hebt op mindering betaal je 34 euro voor het volgen van een tweede opleiding. Neem hiervoor contact op met het secretariaat.

In welke gevallen heb je recht op vermindering van het inschrijvingsgeld?

  • Meerdere kinderen uit hetzelfde gezin krijgen vermindering vanaf het 2de kind. In dit geval hoef je geen documenten voor te leggen indien ze op hetzelfde adres woonachtig zijn en kan het inschrijvingsgeld gestort worden.
  • Uitkeringsgerechtigde werklozen
  • Leefloners
  • Personen met een handicap
  • Residenten in een gezinsvervangend tehuis
  • Politieke vluchtelingen
  • Volwassenen tussen 18 en 24 jaar
  • Kinderen en jongeren die ook zijn ingeschreven in een andere academie (bv. muziekacademie)
  • Vermindering voor jongeren van eenzelfde leefeenheid ( vroegere gezinskorting voor kinderen uit eenzelfde gezin, kinderen hoeven geen bloedverwanten te zijn maar dienen wel op hetzelfde adres te wonen.
  • Personen ten laste: elke leerling heeft recht op vermindering omwille van werkloosheid, het recht op leefloon, de tegemoetkoming als gehandicapte of het statuut van politiek vluchteling van de persoon waarvan de leerling officieel ten laste is .

Leerlingen die recht hebben op vermindering van het inschrijvingsgeld kunnen de som pas storten na het voorleggen van de nodige documenten op het secretariaat. Informeer daarom eerst op het secretariaat naar de vereiste documenten voor het bekomen van de vermindering van het inschrijvingsgeld.

Meerdere kinderen uit hetzelfde gezin hebben recht op vermindering van het inschrijvingsgeld. In dit geval hoeft u geen documenten voor te leggen indien ze op hetzelfde adres woonachtig zijn en kan het inschrijvingsgeld gestort worden. Opgelet: de vermindering geldt vanaf het 2de kind.