Ruil je oude gsm in voor nieuw bos in het Pajottenland!

GSM-inzamelactie

Heb je ook nog ergens een oude gsm, tablet of laptop liggen én wil je graag meer bos in de regio? Dan komt dit goed uit, want onze gemeente neemt deel aan het gsm-inzamelproject ‘Meer bos voor iedereen’. Vanaf 16 november vind je in het gemeentehuis en het recyclagepark een inzamelbox waarin je jouw afgedankte gsm, lader of tablet kan deponeren. Deze wordt ingeruild voor een nieuwe boom in het Pajottenland. Hoe meer gsm’s we verzamelen, hoe meer bomen in ons Pajottenland! Mooi toch?

Wist je trouwens dat wereldwijd slechts 1 procent van alle gsm’s gerecycleerd wordt, terwijl deze barstensvol kostbare metalen zitten? Uit 1 ton gsm's kan je 340 gram goud halen, uit 1 ton gouderts slechts 5 gram puur goud. De metalen uit onze mobieltjes zijn vaak conflictgrondstoffen. Metalen waarover smerige oorlogen gevoerd worden. Klassieke mijnbouw is ook oneindig veel schadelijker voor mens en milieu dan urban mining waarbij de grondstoffen uit bestaande producten, zoals oude gsm’s, gehaald worden. In gsm’s zitten ook talloze gevaarlijke afvalstoffen waardoor het elektronisch afval is.

De gsm-inzamelactie is een initiatief van het project Opgewekt Pajottenland in samenwerking met Natuurpunt.

Je vindt de inzamelbox(en) in onze gemeente in het:

  • gemeentehuis, Pastorijstraat 21, 1600 Sint-Pieters-Leeuw
  • recyclagepark, Pepingensesteenweg 246, 1600 Sint-Pieters-Leeuw

Dienst Leefmilieu

Pastorijstraat 21
1600 Sint-Pieters-Leeuw
02 371 63 54
Openingsuren
ma
-
-
di
-
op afspraak
wo
-
-
do
-
-
vr
-
op afspraak
Gegevens ophalen
Gegevens ophalen